صفحه شخصی امیریاشار فیلا   
 
نام و نام خانوادگی: امیریاشار فیلا
استان: اصفهان - شهرستان: اصفهان
رشته: کارشناسی نقشه برداری
شغل:  پژوهشگر ، ویراستار و روزنامه‌نگار حوزه‌ی شهر ، مهندسی و ساختمان
تاریخ عضویت:  1389/06/12
 روزنوشت ها    
 

 یک عکس ، یک عکاس ـ 2 بخش عمومی

19
برای دریافت فایلها باید از نرم افزار های ویژه دانلود استفاده نمایید. (برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید)


این بار به تماشای عکسی از یک عکاس زاده‌ی کشور لهستان می‌نشینیم، که کششی ویژه به عکاسی از چشم‌اندازهای طبیعی زادگاه خود در جنوب لهستان دارد و همواره کوشیده است نماهایی از زیبایی‌های طبیعتِ کشورش را با دیگران به اشتراک بگذارد.
«مارسین کِشِک» (Marcin Kesek)، عکاس 27ساله‌ای است که در روستایی به نام «گرونکو» (Gronkow) در جنوب لهستان زندگی می‌کند. این دهکده‌ی خوش‌منظره در نزدیکی کوهستان «تَترا» (Tatra)، «پینینه» (Pieniny) و «گوخسا» (Gorce) واقع است.
مارسین می‌گوید جرقه‌ی اصلی عشق او به عکاسی از چشم‌اندازهای طبیعی، به منظره‌های تماشایی محل سکونت او برمی‌گردد؛ جایی که هر نما در نور و زمان مناسب، جلوه‌ای افسونگر و شگفت‌انگیز دارد. به سخن دیگر، او بر این باور است که عامل اصلی در تأثیرگذاری نهایی عکس‌های او، دگرگونی‌های روشنایی و نور در محیط است.
به همین خاطر او اغلب یک ساعت پیش از دمیدنِ آفتاب به جایی که قصد عکس‌برداری از آن را دارد، می‌رود و هر تغییر و دگرگونی نور و سایه را می‌سنجد؛ و ترکیب محیط و قاب‌بندی کلی عکس را در ذهنش می‌چیند و زاویه‌ی نهایی را برمی‌گزیند. برای عکس‌برداری از غروب نیز چند دقیقه‌ای پس از غروب خورشید در محل حاضر می‌شود. چون بر این باور است که آسمان در این هنگام شکوه و تأثیرگذاری بیش‌تری دارد.
مارسین گاه برای گرفتن یک عکس، بارها به لوکیشن برگزیده‌اش می‌رود و محیط را از نظر المان‌های گوناگون می‌سنجد. برای او مواردی همچون نور، وجود مه رقیق، چشم‌انداز محیط، روشنی یا وضوح، انعطاف‌پذیری و لطافتِ کلی عکس بسیار اهمیت دارد و هیچ عکسی را بی بررسی دقیق و وسواس‌گونه‌ی این موارد نمی‌گیرد.
او یک عکس عالی، ماندگار و به‌یادماندنی را به‌ترین پاداش شکیبایی و زحمت‌هایی می‌داند که برای گرفتن هر عکس بر خود هموار می‌کند.
مارسین کِشِک عکاسی را بزرگ‌ترین عشق خود می‌داند و هیچ چیزی را شایان مقایسه با آن نمی‌داند؛ و می‌گوید که تا جان در تن دارد، دست از عکاسی برنخواهد داشت.

اندازه‌ی بزرگ‌تری از عکس بالا به پیوست همین روزنوشت در دست‌رس اعضای ارجمند iiiwe است.
دوستان و همکارانی که تمایل دارند شماری از عکس‌های چشم‌نواز مارسین کِشِک را هم در قالب چند فایل Jpg و هم در قالب یک فایل یکپارچه‌ی پی‌دی‌اف دریافت کنند، یک ایمیل با عنوان Marcin به نشانی dirin.group@yahoo.com بفرستند.

چهارشنبه 12 آذر 1393 ساعت 10:03  
 نظرات    
 
فرزاد وفادار 11:54 چهارشنبه 12 آذر 1393
0
 فرزاد وفادار
با تشکر از عکسهای زیبا و فوق العاده هنری
نرگس حسینی اصلی 12:28 چهارشنبه 12 آذر 1393
0
 نرگس حسینی اصلی
بسیار زیبا....
با سپاس
امیریاشار فیلا 01:43 پنجشنبه 13 آذر 1393
0
 امیریاشار فیلا

سپاس بابت لطف و حُسن توجه‌تان دوستان.
سرتان سبز و دل‌تان خوش ...
م افتخاری 15:40 شنبه 15 آذر 1393
0
 م افتخاری
راه را پایان نباشد ...
امیریاشار فیلا 09:26 یکشنبه 7 دی 1393
1
 امیریاشار فیلا
نمایشگاه انفرادی عکاسی با موبایل محمدمهدی عظیمی
ششم تا هژدهم دی 1393 ـ نگارستان اشراق شهر قم
شکوفه فرجی ترکمانی 02:45 آدینه 3 بهمن 1393
0
 شکوفه فرجی ترکمانی
بسیار عالی و زیباست .
سپاس فراوان ....
سن سی خلیلی فرد 01:54 یکشنبه 12 بهمن 1393
0
 سن سی خلیلی فرد
تک درختی در بیابانم ولی سر سبز و شادمپای در خاکم ولی گیسو نهاده دست بادممأمن مرغ غزلخوان است هر شاخ و بر مندوستی با مرغکان دادست یادم اوستادگاهگاهی رهگذاری؛ خسته ای؛ آید کنارممیدهد مرغی غزالی گاه و بیگاهی مرادمریزش باران و اَبر آسمان را دوست دارمخشکسالی آورد بیرون ز من آه از نهادمآنچه بر جا مانده یاد از مادرم در خاطر مندانه ای افتاده بر خاک و کز او اینگونه زادمیاد دارم روزگار کودکی در جنگل امّاجمله از جور تبر رفتند و من تنها فتادم
یاشار مهدی زاده 12:41 شنبه 18 بهمن 1393
0
 یاشار مهدی زاده
ممنون