صفحه شخصی امیریاشار فیلا   
 
نام و نام خانوادگی: امیریاشار فیلا
استان: اصفهان - شهرستان: اصفهان
رشته: کارشناسی نقشه برداری
شغل:  پژوهشگر ، ویراستار و روزنامه‌نگار حوزه‌ی شهر ، مهندسی و ساختمان
تاریخ عضویت:  1389/06/12
 روزنوشت ها    
 

 پیشنهاد کتاب : « میان‌ستاره‌ای به روایت علم » بخش عمومی

5


فیلم «میان‌ستاره‌ای» (Interstellar) که در سال ۲۰۱۴ با کارگردانی «کریستوفر نولان» (Christopher Nolan) بر پرده‌ی سینماهای جهان به نمایش درآمد، یکی از مهم‌ترین فیلم‌های علمی/تخیلی سال‌های اخیر است. این فیلم که داستان خود را در بستر علم و بر لبه‌ی مرزهای آگاهی ما از جهان روایت می‌کند، کوشیده تا جای ممکن به مفاهیم علمی پایبند بماند. یکی از دلایل این وفاداری، حضور پررنگِ شخصیتی مانند «کیپ تورن» (Kip Thorne)، فیزیک‌دانِ برجسته‌ی هم‌عصر ما در فرآیند ساختِ این فیلم است. «کیپ تورن» اینک در کتابی که به پارسی هم برگردانده شده است، به توضیح ژرف‌تر مفاهیم علمیِ فیلم «میان‌ستاره‌ای» پرداخته است. او به بهانه‌ی این فیلم، امکانات ما در جهان علم را بازمی‌گوید و توضیح می‌دهد که آنچه در این فیلم دیده‌ایم، در جهانِ واقعیت چه جایگاهی دارد.


این کتاب که یکی از به‌ترین کتاب‌های ترویج علم در سال ۲۰۱۴ شناخته و برگزیده شده، با دیباچه‌ای از «کریستوفر نولان» منتشر شده است و برگردانِ پارسی آن نیز با پیش‌گفتاری از دکتر رضا منصوری، کیهان‌شناس و استاد دانشگاه صنعتی شریف و مدیرمسئولِ ماه‌نامه‌ی «نجوم» انتشار یافته است.
کتاب با داشتنِ انبوهی از تصویرها و نگاره‌های توضیحی رنگی، کمکِ شایانی به دریافتِ به‌تر مفاهیم علمیِ مطرح‌شده در فیلم «میان‌ستاره‌ای» است و آن را «مؤسسه‌یآسمان شب» و «انتشارات کارگاه» منتشر کرده‌اند. برگردانِکتابنیز کار مشترکِ حسین شهرابی و پوریا ناظمی است و آیرین شیوایی نیز مرور علمی آن را بر عهده داشته است.
برای خریدن این کتاب، می‌توانید به این‌جا سر بزنید.
برگرفته از : وبگاه پوریا ناظمی (روزنامه‌نگار علمی مستقل)
ویرایش و آماده‌سازی : امیریاشار فیلادوشنبه 16 آذر 1394 ساعت 08:51  
 نظرات    
 
بهروز شیربان 16:36 سه شنبه 17 آذر 1394
2
 بهروز شیربان
ممنون از معرفی فیلم
لینک زیر تقدیم می گردد
http://techshot.ir/air-and-space/715/91927#Pos
امیریاشار فیلا 22:34 سه شنبه 17 آذر 1394
1
 امیریاشار فیلا

سپاس‌گزارم جناب مهندس.
مطلبی که لینک آن را لطف کرده‌اید، نوشتاری برخوردار از دقت علمی
و وبگاه دربردارنده‌ی آن هم پایگاهی اصولی و جذاب است.