صفحه شخصی امیریاشار فیلا   
 
نام و نام خانوادگی: امیریاشار فیلا
استان: اصفهان - شهرستان: اصفهان
رشته: کارشناسی نقشه برداری
شغل:  پژوهشگر ، ویراستار و روزنامه‌نگار حوزه‌ی شهر ، مهندسی و ساختمان
تاریخ عضویت:  1389/06/12
 روزنوشت ها    
 

  «چهار سال در وزارت عتف» ؛ کتابی الکترونیک از دکتر رضا منصوری بخش عمومی

10
برای دریافت فایلها باید از نرم افزار های ویژه دانلود استفاده نمایید. (برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید)

http://nojum.ir/files/photo/1401/cb3d6b8a4a7c4b8a86a650f0f0a808cb.jpg

«... وزیر از من برنامه خواست. چیز مکتوبی نداشتم. روش من این‌طور نبود. نه این که برنامه‌ای نداشته باشم؛ اما چون در چارچوب‌های متعارف فکر نمی‌کردم، برنامه‌های من به نظر بی‌هدف، بی‌انسجام و شاید حتا پوچ می‌رسید. ما در دو چارچوب متفاوت فکر می‌کردیم. تفاوتِ برداشت من از پژوهش و نیاز اجرایی کشور، با برداشتِ وزیر و معاون وقت، بنیادی بود. به‌هرحال، چیزهایی گفتم که مطمئن هستم وزیر جدی نگرفت و شاید هم بدش آمد. در عوض، خودش همان‌طور که بعدها متوجه شدم روش فکری و اجرایی اوست، سیاهه‌ای بیش از ده مورد از کارهایی که لازم بود انجام بگیرند، برایم برشمرد. گوش دادم، یادداشت‌ها را گرفتم، اما شاید آن را جدی نگرفتم. یعنی که کارهایی بود به روال عادی، که البته می‌بایست انجام می‌گرفتند، اما من نیامده بودم که کارهای جاری را انجام بدهم؛ بلکه آمده بودم که تغییر یا تحولی ایجاد بکنم. این آغاز کار من تلقی می‌شد، در اواخر مهرماه 1380، در پستی که بعدها متوجه شدم بیش از تصورم در پژوهش کشور تأثیرگذار است؛ گرچه محدودیت‌های نامناسبی هم برای آن وجود دارد ...»

(از صفحه‌های آغازین کتاب)


ـ نام کتاب : چهار سال در وزارت عتف
ـ نویسنده : دکتر رضا منصوری
ـ شمار صفحه‌ها : 214
ـ فرمت : PDF
ـ حجم : 2.9 مگابایت
ـ انتشاریافته در وبگاه‌های «http://www.nojum.ir/» و «http://www.rmansouri.ir/»

دکتر رضا منصوری فیزیک‌دان، استاد دانشگاه صنعتی شریف، بنیادگذار انجمن فیزیک ایران، مدیر طرح رصدخانه‌ی ملی ایران، عضو فرهنگستان زبان فارسی (شورای واژه‌گزینی علمی) و مدیرمسئول ماه‌نامه‌ی «نجوم» است و در دوره‌ای معاونت پژوهش وزارت علوم و تحقیقات و فن‌آوری (عتف) را بر عهده داشت.
کتابی که به پیوستِ این روزنوشت در دست‌رس است، خاطراتِ وی از همان دوره‌ی پذیرش مسئولیت در وزارت یادشده است که دربردارنده‌ی دیدگاه‌های او در زمینه‌ی مدیریتِ کلانِ دانش و پژوهش نیز هست.

شنبه 19 بهمن 1392 ساعت 16:15  
 نظرات    
 
نیما محسون 20:35 یکشنبه 20 بهمن 1392
0
 نیما محسون
ممنون، انسانهایی که متفاوت فکر میکنند ویژه اند.